Hakkımızda

flokser


Flokser Textile üretim alanında deri, süet ve kumaş fabrikalarıyla farklı sektörlere hizmet vermektedir. 65.000 m2 kapalı alan üzerine kurulu olan Hadımköy teknik deri fabrikasında; % 100 PU ve PU/PVC deri, nonwoven ve örme kumaş üretimi ile döşeme, giyim, ayakkabı, çanta, saraciye ve ajanda sektörlerine ürünlerini, ileri teknoloji kullanarak üretmektedir.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde 110.000 m2 alan üzerinde kurulu olan süet ve kumaş fabrikası, üretim kapasitesi ile dünyanın en büyük floklu (süet) kumaş, dokuma kumaş ve baskı entegre tesisi olarak hizmet vermektedir.

Kadife, keten, viskon, elyaf, iplik bobin boya gibi hammaddeler ile döşemelik kumaş sektöründe büyük yatırımlar yapan Flokser Textile; dünya modasını yansıtan, mevcutlardan çok farklı, üstün kalite standartlarında, uyumlu ve üst düzey zevke hitap eden ürünleri kullanıcının beğenisine sunmaktadır. Ürün kalitesi, yüksek üretim kapasitesi, yenilikçi yaklaşımı ile bulunduğu sektörlerde fark yaratan Flokser Textile, 2014 yılının son çeyreğinde üçlü marka stratejisi ile yeni bir ivme kazanmıştır. Döşemelik deri, süet ve kumaş ürünlerin de Smartex, Sertex ve Sedir markalarıyla hem yurt içi hem de dünya pazarında farklı dağıtım kanalları yaratarak marka genişlemesi yaratmıştır.

Döşemelik deri, süet ve kumaş üretiminde, ürüne kazandırılan; su geçirmez, kolay temizlenebilir, güç tutuşur, anti bakteriyel, phthalete free gibi birçok özelliği birleştiren Smartex, Sertex ve Sedir markaları, hayata değer katacak ve tüketicilerin yaşam kalitesini yükseltecek ürünler geliştirmeye devam etmektedir.

Döşeme kumaş sektöründeki üstün başarı ve uzmanlığını giyim ve ayakkabı sektörlerinde de devam ettiren Flokser Textile; Crea ve Wel Leather markalarıyla sektörün ihtiyaç duyduğu tekstil kalitelerini dünya trendleri ile örtüşerek sunmaktadır.

Türkiye’nin ve Dünya’nın deri, süet ve kumaşta lider üreticilerin arasında yer alan Flokser Textile; uzman kadrosu, ileri teknolojik yapısı, ar-ge çalışmaları ve güçlendirdiği marka kimlik imajı ile büyümeye ve güçlenmeye devam etmektedir.