Evinize Sağlık Döşeyin…

Giysileriniz hatta oturduğunuz koltuklar bile sağlığınızı olumsuz anlamda etkileyen kimyasallar içeriyor olabilir. Döşemelik deri, süet, kumaş ürünleriyle evleri, ofisleri, otelleri ve restoranları rahat, modern, kullanışlı mekanlara dönüştüren Flokser Textile, aynı zamanda zararlı kimyasal maddeler içermeyen döşemelik deriler üreterek kalite ile sağlığı bir arada sunuyor.

Değişen dünya artık sadece gıda alanında değil hayatın hemen her alanında sağlıklı üretimi destekliyor. Küçük bir ayrıntı olarak görülen, oysa çoğu zaman modelleriyle ilgilendiğimiz her türlü döşeme sağlığımızı tehdit edebilir.

Flokser Textile, daha sağlıklı ve daha özgür yaşam alanları için teknik deri üretimde insan sağlığına zararlı kabul edilen fitalat ve diğer toksit hammaddeler kullanmamaktadır. 30 yıldır mobilya döşeme sektöründe faaliyet gösteren Flokser Textile tüketicilere, kimyasal maddeler içermeyen kumaşlar kullanmasını tavsiye ediyor.

Flokser Textile, sağlığının önemine ve çevre dostu olmaya özen gösterdikleri için üretimlerinde sağlığa zararı kabul edilmiş kimyasal maddeleri kullanmıyor.

Flokser Textile, ayrıca tekstil sektöründe tüm ham ve ara maddelerin işlenme aşamalarında zararlı kimyasalların kullanılmadığını içeren, dünya çapında 40 ülke tarafından kabul gören ve uygulanan Oeko Tex 100 Standardı'na uygun üretimlerin sağlık açısından çok önemli olduğunu vurguluyor. Üretimini de bu standartlar doğrultusunda sürdüren Flokser Textile, sağlıklı bir yaşam için kimyasal maddeleri yaşam alanlarımızdan arındırma konusuna öncülük ediyor. Siz de hayatınızın her alanında doğal içerikli ürünleri tercih edin; kendinizi ve sevdiklerinizi koruma altına alın…