English    Türkçe
ANA SAYFA KURUMSAL TARİHÇE GRUP ŞİRKETLERİ MEDYA KÖŞESİ İNSAN KAYNAKLARI İLETİŞİM

Grup Şirketleri

Sertex

1982 Yılında Teknik Deri ve Süet üretimine başlayan Flokser Group, 80’li yıllarda çantalık ve ayakkabılık sektörlerinde faaliyetlerini sürdürür. 90’lı yıllarda giyimlik ve döşemelik sektörlerinde üretime başlayan grup, ilk döşemelik kumaş mağazasını 1999 yılında İstanbul Masko’da açar. 2003’te İstanbul Modoko, 2004’te Ankara ve İzmir mağazaları açılır.

Flokser Group’un 1999´da Döşemelik Markası Sedir´i oluşturmuş ve bu marka 2003 yılında Artser, 2007 yılından itibaren de Sertex markası olarak hayatını sürdürmeye devam etmiştir. 2007 yılı itibariyle Sertex; lojistik, dağıtım, fiyatlandırma, sipariş otomasyonu, bayilik statüleri v.b. sistem altyapısını oluşturmuştur.

2008 yılında Masko, Modoko, Ankara ve İzmir’de Sertex konsepti ile kendisine ait Franchise noktalarını açmıştır.

Franchise konsepti ile yapılanan 4 Bölge Müdürlüğü’ne 2008 yılında İnegöl, 2009 yılında sırası ile İstanbul Çağlayan, Kayseri, Adana ve Antalya Bölge Müdürlükleri eklenmiştir.

Türkiye yapılanması 9 Bölge Müdürlüğü (Franchise) altında Corner, Stand ve Plus statülü Sertex Bayiiler olarak toplam 300 noktaya ulaşır.

Yurtdışında ise 2000 yılında merkezi İspanya’da olan Batı Avrupa Bölge Müdürlüğü, 2005 yılında, Romanya’da olan Bükreş Doğu Avrupa Bölge Müdürlüğü, 2010 yılında ise merkezi İtalya, Milano’da bulunan Orta Avrupa Bölge Müdürlüğü açılmış olup Sertex markasını en kısa zamanda yeniden yönetme stratejisiyle faaliyetini sürdürmektedir.

Yaklaşık 1.000 çeşit renk ve desenden oluşan deri, süet ve kumaş koleksiyonlarını sürekli stoklarında bulunduran Sertex, müşterilerine stok tutturmadan, 24 saatte ürün teslim garantisi vermektedir.

Mobilya ve ev tekstilinde faaliyet gösteren firmaların, kumaş kesiminden kaynaklı fire kaybı, top sonu elde kalma, modası geçmiş ürün stoğuyla kalma sorunlarına çözüm bulmaktadır.

Sertex sistem müşterisi olan bayilerine ürün teşhir stantları ve sehpaları, kartela ve katalog desteği ile kaliteli sunum imkanı verir. Katma değerli ürün satmalarına destek olur.

DBS ödeme yöntemi ile çalışan Sertex, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile standart ve güvenilir ürünler sunmaktadır. Satış noktalarına, hesap hareketlerinin anında takibi, müşteri çekleriyle kredi tahsisi, fatura vadesini uzatma durumunda bankadan düşük maliyetli taksitlendirme ve çek karne masrafı olmadan ticaret imkânı sunan Sertex, büyük talep görmekte ve satış noktalarını hızla artırmaktadır.

Sertex Süet Fabrikası

Flokser Group bünyesinde 1986 yılında floklu kumaş üretimi ile faaliyete başlayan Sertex süet fabrikası, grubun en büyük tesisidir. 2007 yılına kadar Hadımköy bölgesinde faaliyetine devam eden Süet fabrikası , 2009 yılında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde temelleri atılan yeni tesisi ile 110.000 mt2’lik kapalı alanda yıllık 12 milyon üretim kapasitesiyle döşemelik süet ve kumaş sektörüne hizmet vermektedir.
Dünya’nın en büyük floklu kumaş dokuma ve baskı entegre tesisi haline gelen fabrika, yeni tesisinde yılların vermiş olduğu bilgi birikimi ve ileri teknoloji avantajı ile en kaliteli ve patentli floklu kumaş üreterek 7 kıtaya hizmet sunmaktadır.
Sertex olarak nano teknolojik özellik kazandırılmış ürünler üretmek, yüksek standartlarda tüketicinin uzun yıllar kullanmaktan keyif aldığı kumaşları imal etmek, her zaman ilkleri başaran olmak, bizler için gurur kaynağıdır.

Sertex Deri Fabrikası

Flokser Group bünyesinde 1996 yılında teknik deri üretimi ile faaliyete başlayan Sertex deri fabrikası 65.000 m2 kapalı alanda ileri teknoloji ile yılda 20 milyon metre üretim yapmaktadır. Tesis; % 100 PU ve PU/PVC geliştirilmiş teknoloji ürünü deri, nonwoven ve yuvarlak örme kumaş üretimi ile döşemelik, giyimlik ve ayakkabılık sektörlerine hizmet vermektedir.
Derinin tekdüze görüntüsüne karşı çeşitli renk ve desen çalışmalarıyla alışılmışın dışına çıkan Sertex deri grubu, insan yapımı teknik deri üretimi ile dünyanın önde gelen firmalarıyla her geçen gün daha da geliştirdiği teknolojileri ile ihtiyaçları karşılamaktadır.

Sertex Kumaş Fabrikası

Flokser Group bünyesinde 2009 yılında döşemelik kumaş üretimi ile faaliyete başlayan Sertex kumaş fabrikası, grubun en yeni üyesidir. Kadife, keten, viskon ve elyaf gibi hammaddeler ile döşemelik kumaş sektöründe hizmet vermektedir.
2011 yılı itibari ile Çorlu’da yeni üretim merkeziyle faaliyete geçen Sertex kumaş fabrikası , iplik bobin boya ve döşemelik dokuma kumaş ile üretim gerçekleştirmektedir.
Sertex kumaş koleksiyonu dünya modasını yansıtan, üstün kalite standartlarında kullanıcının beğenisine sunulmuştur.


Poliser

2006 yılının son çeyreğinde Flokser Group bünyesinde, İstanbul-Hadımköy'de ki üretim tesisinde 24.000 ton / yıl üretim kapasitesi ve Polychem markası ile faaliyete başlayan Poliser PU, Türkiye ve komşu ülkelerin ihtiyaç duyduğu poliüretan hammadde üretimini gerçekleştirmeyi amaç edinmiştir. 2007 yılında Türkiye pazarına terlik - taban, rijit, kaplama ve koagülasyon poliüretanları satışına başlayan Poliser PU, Türkiye’de solvent bazlı poliüretan reçine üretimini gerçekleştiren ilk ve tek firma olmuştur.

2008 yılında üretim portföyüne filtre ve integral poliüretanını dahil ederek ilk ihracatına başlayan Poliser PU, 2009 yılında ise Türkiye pazarında ilk üç üretici firma arasına girmiş, altı farklı ülkeye ihracat gerçekleştirerek faaliyetlerine hızla devam etmiştir.

Müşteri memnuniyeti ve standart kaliteyi ön planda tutarak insan, çevre ve doğaya duyarlı hayatı kolaylaştıracak poliüretan ürünler sunma misyonu ile yoluna devam eden Poliser PU, bugün bünyesindeki ileri poliüretan teknolojileri yalıtım amaçlı rijit (buzdolabı, soğuk oda paneli, sandwich panel, sprey, boru izolasyonu, dekorasyon), filtre, integral (ofis mobilya kolçakları, çeşitli oto parçaları, kablolar), ayakkabı ( terlik, taban, fusspett, iş güvenliği), kalıplanmış sünger yapıştırıcılar ve suni deri poliüretanları satışında hızla yoluna devam ederek 2015 yılında bölgesinde söz sahibi poliüretan sistem üreticisi olmayı kendisine vizyon edinmiştir.

Bilgi Toplumu Hizmetleri