Flokser’den mobilya sektörüne özel poliüretan sistemler

Poliüretan sistemler, mobilya sektöründe dekoratif olarak kullanım avantajı sağlayan çözümler olarak öne çıkıyor. Flokser, makine enjeksiyon sistemiyle silikon kalıplarda üretilen mobilyaların sünger ve tahta muadillerine yönelik poliüretan sistemler sunuyor.

Modern yaşamın neredeyse her yerinde bulunan; oturduğumuz sandalyelerden uyuduğumuz yataklara kadar kullandığımız sayısız eşyalar poliüretan içeriyor. Türkiye’nin özel poliüretan ve tekstil Ar-Ge merkezine sahip ilk ve tek şirketi olan Flokser, kullanılacak bölgeye özel formüller geliştirerek müşterilerinin talebine göre poliüretan sistemler üretiyor.

Flokser, mobilyada kullanılan sünger sistemler ve tahtanın yerine kullanılan poliüretan sistemler ile mobilya sektörüne yenilikçi çözümler üretiyor. Alçak veya yüksek basınç makine enjeksiyon sistemiyle alüminyum, polyester ve silikon kalıplarla şekillendirilen poliüretan sistemler, dayanıklı, uzun ömürlü ve hafif olması açısından tercih ediliyor.

Kolay işlenebilir ahşap muadili sistemler

Poliüretan sistemler, uygulama esnasındaki yüksek akışkan özelliği sayesinde her şekildeki kalıp ile kullanılabiliyor. Plastik, metal ve tahta gibi destekleyici materyallerle kullanıma uygun olan poliüretan sistemler, geniş oranlarda çalışabilme özelliği sayesinde kalıplanmış son ürünün sertliği, istenilen ölçüye göre ayarlanabiliyor.

Mobilya ve dekorasyon sektöründe son dönemlerde kullanımı artan poliüretan sistemler günümüzde plato evlerinin dekorasyonunda da kullanılıyor. Ahşap ile birebir aynı görünümü veren sistemler, üretim hızı ile kolay işçilik ve işlenebilme imkanı tanıyor; hem üretici hem de tüketiciye maliyet ve uygun fiyat avantajı sunuyor.