Yeni seri terlik ve taban sistemleri ile sektörde fark yaratıyor!

Poliüretan hammadde sistemleri üreticisi ve ihracatçısı Flokser Kimya, yeni seri terlik ve taban sistemleri ile sektördeki mevcut farklı kalıp modellerinden ayrışıyor. Ultra Hafif PU Terlik, Soft PU Terlik, Eko Terlik ile Hafif ve Esnek PU Taban sistemleri; rahatlık, hafiflik gibi özellikleriyle tercih edilen bir malzeme olarak dikkat çekiyor.

Farklı sektörlerdeki firmalara hammadde tedarik eden Flokser Kimya, terlik ve taban sektörlerine poliüretan, polyester ürünleri ile çözümler sunuyor. Bakanlık destekli poliüretan AR-GE merkezine her yıl yatırım yapan Flokser Kimya, ürün kalitesi, yüksek üretim kapasitesi ile hayatın her alanı için yenilik sağlıyor ve fark yaratıyor.

Flokser Kimya, terlik ve ayakkabı tabanı üretiminde kullanılan, farklı yoğunluk ve sertlik değerlerinde poliüretan sistemler üretiyor. Kullanım alanlarına ve müşteri beklentilerine göre geliştirilen bu sistemler terlik ve ayakkabı tabanı uygulamalarında son dönemde oldukça fazla tercih edilen bir malzeme olarak öne çıkıyor.

Standart modellere göre yüzde 35 gramaj ve yüzde 15 maliyet avantajı

Flokser Kimya’nın rahatlık, hafiflik ve sıkıştırma dayanımı gibi özellikleri ön planda tutarak geliştirdiği yeni nesil poliüretan sistemleri standart terlik ürünleri ile kıyaslandığında güvenli bir kullanım imkanı ve imalatçıya düşük maliyet fırsatı veriyor.

Ultra Hafif PU Terlik, üstün boyutsal kararlılığı ile sektörde mevcut farklı kalıp modellerine göre üretim verimliliği, yüzde 35 gramaj ve yüzde 15 maliyet avantajı sunuyor. Soft PU Terlik sistemi konfor özelliği ile öne çıkarken, Eko Terlik ise yüksek basma dayanımı ve düşük karışım oranı ile farklılaşıyor. Aynı zamanda Hafif ve Esnek PU Taban sistemi hızlı kalıp açma süresiyle imalatçının üretim verimliliğini arttırmasına olanak sağlıyor.