ÜRÜN DETAYLARI

Flokser olarak, Ayakkabılık ve terliklik sektörleri için müşterilerimizin ihtiyacını karşılamanın dışında, beklentilerinin üstünde ürün tasarlayarak müşterilerimizi memnun etmek birinci önceliğimizdir.

Sektörde bir ilk olan devlet onaylı tasarım merkezi ekibimizle değişen trendleri ve modayı yakından takip ederek farklı ve inovatif ürünlerle sektörde fark yaratıyoruz.

Aynı zamanda müşterilerimiz için renk, desen, tuşe, kalite ve kullanım kolaylığı gibi kriterlerle özel olarak hazırladığımız ayakkabılık/terliklik suni deri ürünlerimizle müşterilerimizin de sektörde farklılaşmasını sağlıyoruz.

Hammadde ve üretim teknolojisindeki gelişmeleri, global arenada sektörün öncülerini ve prestijli fuarları yakından takip ediyoruz. Teknolojiyi ve modayı ürünlerimizle bütünleştirerek insanların günümüzdeki ihtiyaçlarını çok yönlü olarak karşılamayı hedefliyoruz.

Ayakkabılık, terliklik sektörlerinde PU (koagüle) ve PVC suni deri ürünlerimizi, Ar-ge ve teknolojiye yaptığımız yatırımlarla sürekli geliştiriyoruz.

Ayakkabılık sektörü için PU ve PVC ayakkabılık zenne (kadın), merdane (erkek), çocuk grupları için sporluk, botluk, astarlık ürün gruplarında suni deri ürünlerimizle modaya uygun, farklılık yaratacak ve pazarın ihtiyacına cevap verecek ayakkabılık ürünler üretiyoruz.

Hammadde, proses ve teknolijik gelişmeleri yakından takip ettiğimiz firmamızda istenilen desen, renk, kalınlıkta, istenilen kalitede ürünlerle her yıl yenilenen koleksiyonlar hazırlıyoruz.

Sporluk

Bünyemizde bulunan koagüle hattımız sayesinde %100 PU poliüretan, zemin ve cildi ile renge renk ayakkabılık yüzlük ürünler üretiyoruz. Aynı zamanda istenilen kalınlık, renk ve desende PVC yüzlük ürün gruplarımız da mevcuttur.

Zenne/Merdane

Doğal deriye yakın tuşesi ile zenne (bayan), merdane (erkek) ayakkabılık PU suni deri ürünlerimiz ile istenilen kalite, renk, desen ve tuşede ürünler ile müşteride kullanım kolaylığı sağlayan ürünler üretiyoruz.

Sektörün fark yaratan finishli, tuşeli botluk, ayakkabılık PVC suni deri ürünlerimiz de mevcuttur.

Astarlık

0, 8-1, 0 mm kalınlığında PU ve PVC teknik deri ürün gruplarımızla yüzlük deri ile kombin kullanılabilecek astarlık suni deri üretiyoruz.

1) DEPOLAMA KOŞULLARI

 • Ürünler nemsiz ve direkt güneş ışığına maruz kalmayan ortamlarda depolanmalı ve Isı kaynağından uzak tutulmalıdır.
 • Ambalajlanmış topların dik bir şekilde muhafaza edilmesi önerilmektedir. Üst üste depolanması zorunluğunda, çok fazla yüklenmemesi ve uzun süre beklememesi tavsiye edilmektedir.
 • Ürünlerin forkliftle veya farklı yöntemlerle taşınması durumunda özen göstermeli, oluşabilecek darbelerden zarar almaması için önlem alınmalıdır. Dışında bulunan ambalaj ürünün sadece kirlenmemesi ve tozlanmaması için kullanılmaktadır.
 • Ürünler ambalajından çıkarılırken, kesici ve delici aletler ile müdahale edilmemelidir.
 • Ürün teslim edilip, depolama alınmadan önce ilk görsel yapılmalıdır. Herhangi bir uygunsuzluk tespit edildiğinde mutlaka ilgili müşteri temsilcisiyle iletişime geçilmelidir. Teslimat tarihinden itibaren 30 günü geçen ürünlerin iade kabulü yapılmamaktadır.

 • Ürün etiketleme detayları aşağıdaki gibi belirtilmiştir. Etiketteki renk kodu ve diğer bilgilere dikkat edilmelidir. Üretim prosesi kaynaklı ton farkı meydana gelebilen durumlardandır. Bu nedenle kullanımı ve satışının lot sıralamasına göre yapılması tavsiye edilir.

2) KULLANIM ÖNCESİ VE SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

a) Kullanım Öncesi

 • Nihai ürünlerin karakteristik yapısına göre ürün tasarımının yapılması için ürünün içeriği ve karakteristik özellikleri üretici/toptancı tarafından talep edilmelidir.
 • Ürünler farklı türden malzemelerle kullanıldığında istenmeyen reaksiyonlar gösterebilir. (boya verme, kusma, sertleşme, matlık, parlama vb.) Seri üretime geçilmeden önce model çalışması yapılıp, test edilerek uygunluğundan emin olunmalıdır.
 • Ürünler ile işlem yapmadan önce ilk görsel kontrolleri yapılmalıdır. Numune çalışması yapılmadan ve nihai ürünün istenilen test değerlerini sağladığı doğrulanmadan seri üretime geçilmemelidir. İşlem yapılmış ve kesilmiş ürünler iade kabul edilmemektedir.
 • Ürünün fiziksel yapısını bozmayacak şekilde, uygun iğne, iplik ve makine seçimi yapılarak dikiş yapılmalıdır. Örnek dikişler ile dikiş açma, kopma kontrolleri yapılarak üretime geçilmelidir.
 • Açık ve koyu renkli ürünler, ilerde oluşabi- lecek riskler için kombin kullanılmamalıdır. Ayrıca haslık değerlerine emin olmadığınız farklı türden materyaller (kumaş, denim, aksesuar vb.) ile birlikte kullanılmamalıdır.
 • Proses koşullarından kaynaklı lotlar arası ton farklılığı meydana gelebilir. Kullanım esnasında aynı lotu birlikte kullanıma dikkat edilmelidir. Etiket üzerindeki lot bilgisi ayrımı depolama koşullarında ayrıntılı o olarak anlatılmıştır.
 • Yapıştırıcı kullanılarak yapılan üretimlerde, yapıştırıcının fazla uygulanmamasına ve solventinin Oouçurularak (o yapıştırılmasına dikkat edilmelidir. Fazla yapıştırıcı veya solvent ürün yüzeylerinde dökülme, soyul- ma ve deformasyona neden olmaktadır.

b) Kullanım Sonrası

 • Ürünlerin depolanması ve taşınması sırasında oluşabilecek hasarlara karşı önlem alınmalıdır.
 • Ürünler depolanırken kırılma, iz yapma, yapışma ve hasar görmelerini önleyecek şekilde paketleme işlemleri yapılmalıdır. Aralarına kağıt vb. koruyucu malzeme kullanılmalıdır. Birbirine baskı yapmaması için paketleri aşırı yüklemeyiniz. Bu durumlardan kaynaklı iz yapmış ürünlerin ütü ile düzeltilemeyeceğini bildiririz.
 • Paketlenmiş ürünleri uzun süre kapalı kutularda bekletilmemelidir. Sıcak, nemli ortamlarda muhafaza edilmemelidir.
 • Ürünün kullanımında oluşabilecek proses ve kişi kaynaklı hatalardan kullanıcı sorumludur.
 • Ürün için yıkama talimati belirlemek ve nihai tüketici ile paylaşmak için mutlaka tedarikçinizden ürün TDS’i talep edilmelidir. Yıkama talimatı her ürün için değişmektedir.

3) TEMİZLİK & BAKIM

 • Ürün yüzeyinde oluşabilecek leke, kalıntı veya ıslaklık ürün yüzeyine emdirmeden hemen bir vakum veya emici bir bez ile alınmalıdır. Daha sonra zaman kaybetmeden nemli bez veya , birisi kaynağına maruz suda çözünen kimyasallar (Ph-nötr, alkolsüz, yumuşak sabun) ile hafifçe silinmelidir. Silinen yüzeyler islak ve nemli bırakılmamalıdır.
 • Yıkama talimatı her ürün için ayrı olarak belirlemmektedir. Etiketlerde belirtilen yıkama talimatına göre işlemler gerçekleştirilmelidir. Etiketlerde belirtilmediği sürece yıkama ve kuru temizleme yapmamalıdır.
 • Islak ve nemli deriyi saç kurutma makinası, ütü, kalorifer gibi ısı kaynaklarını kullanmadan, asarak ve doğal yollarla kurutma yapılmalıdır.
 • Güçlü temizleyiciler, deterjanlar, ksilen bazlı çözücüler, alkol, kolonya, aseton gibi kimyasallar ürün yüzeyini bozmaktadır. Bu tip temizleyiciler kullanılması duru- munda oluşabilecek zararlardan kullanıcı sorumludur.
 • Ürünlerin kullanımında ve saklanmasında farklı türden kumaş, aksesuar veya materyal ile uzun süre temasından kaçınılmalıdır. Bu tür malzemeler üzerinde bulunan safsızlıklar migrasyona neden olabilir. Özellikle nem ve sıcaklık artışı ile geri dönülemez lekelere yol açma riski taşımaktadır.
 • Ürünlerimiz ile yapılan kıyafet, ayakkabı, çanta veya aksesuarlarınızı hava alan kılıflar içerisinde, sıcak ve nemli olmayan, iyi havalandırılan yerlerde ve katlan- madan, iz yapmayacak şekilde muhafaza edilmelidir.
 • Ürünlerinizi saç spreyi, parfüm, kolonya gibi kimyasallardan koruyarak kullanıl- malıdır /giyilmelidir.

DÜNYADA BİR İLK “BIOGEN”
Flokser olarak sürdürülebilirlik ilkesi ile gelişen dünyanın ihtiyaçlarına uyum sağlayarak  çevre dostu ve insan sağlığına zarar vermeyen kimyasalların kullanımıyla israfın önlenmesine katkı sunmaktayız. Kaynakların verimli kullanımı ile çevreye, insanlığa, gelecek kuşaklara ve kendimize duyduğumuz saygıyı, ürünlerimize yansıtmaktayız.
Dünyada bir ilki gerçekleştiren Flokser “BIOGEN” serisi ürün grubu ile Bio bazlı, çevre dostu ürün üretiminde ilk adımı attı. Atık bitki kökü ve yapraklarından elde edilen polimerler ile üretilen bio bazlı ürünlerimiz, akredite laboratuvarlarda bio içerik oranı tespit edilerek belgelenmiştir.
Yeni nesil teknik deri üretimiyle Flokser, değişen dünyanın ihtiyaçlarına uygun, yüksek kalite standartlarında, çevre dostu ve sürdürülebilir bir büyüme ile yaşama değer katmaya devam ediyor.

 • Ayakkabılık suni deri ürünlerde soyulma ve yapışma değerleri nasıldır?

Ayakkabılık suni derilerimizde spektleri karşılayan ürünler üretmekte ve bu alanda birçok büyük markaya hizmet vermekteyiz.

 • Suni deri ayakkabı su geçirir mi?

Suni deri ayakkabının su geçirmemesi talep ediliyorsa bunu yapmak mümkündür.

 • Suni deri ayakkabılık ürün esner mi?

Çok esnek veya esnemeyen suni deri ayakkabılık ürün yapmak mümkündür.

 • Suni deri ayakkabı açılır mı?

Suni derinin açılması hem suni deri ile hem ayakkabı üretimiyle alakalıdır. Soyulma değerleri istenen spektlerde suni deri ayakkabılık ürün üretimimiz mevcuttur.

 • Suni deri PU (poliüretan) ürün nereden bulabilirim?

Flokser Tekstil bünyesinde PU( poliüretan), PVC üretim hatlarına sahibiz.

 • Gedikpaşa’daki ayakkabılık suni deri firmaları hangileridir?

Gedikpaşada birçok toptancıda Flokser imalatı suni derilerimizi bulabilirsiniz. Aynı zamanda İstanbul saraçlarda bölge müdürlüğümüz mevcuttur. Her türlü ürün talebiniz için Flokser Marmara Bölge Müdürlüğümüze bekleriz.

 • Işıkkent’teki ayakkabılık suni deri firmaları hangileridir?

Işıkkent’te birçok toptancıda Flokser imalatı suni derilerimizi bulabilirsiniz. Aynı zamanda izmir Karabağlar’da bölge müdürlüğümüz mevcuttur. Her türlü ürün talebiniz için Flokser Ege-Akdeniz Bölge Müdürlüğümüze bekleriz.

 • Gaziantep’te terliklik suni deri üreten firmalar hangileridir?

Gaziantep bölgesine terliklik ürün satışımız mevcuttur. Bilgi için Anadolu Bölge Müdürlüğümüz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Spor ayakkabılık suni deri firmaları hangileridir?

Flokser Tekstil olarak PU (Poliüretan), PVC sporluk suni deri üretimimiz mevcuttur.

 • Astarlık suni deri üreten firmalar hangileridir?

Flokser Tekstil olarak PU ( poliüretan), PVC astarlık ürünlerimiz mevcuttur.

 • Bayan ayakkabısı (zenne) suni deri üreten firmalar hangileridir?

Flokser Tekstil olarak PU ( poliüretan), PVC bayan ayakkabısı (zenne) suni deri ürünlerimiz mevcuttur.

 • Terliklik ve sandaletlik suni deri ürün üreten firmalar hangileridir?

Flokser Tekstil olarak PU (poliüretan), PVC terlik ve sandalet suni deri üretimimiz mevcuttur.

İletişim Formu

Tüm soru istek görüş ve önerileriniz için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.