ÜRÜN DETAYLARI

Flokser Tekstil olarak, Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük üretim kapasitesine sahip olan tesisimizde uzun yıllara dayanan üretim tecrübemizle Ev&Ofis Mobilyalarında, Ev Tekstili için Döşemelik Teknik Deri ve Döşemelik Teknik Kumaş üretmekteyiz. Akredite laboratuvarlar tarafından verilen test sonuçlarını ve teknik deri için gerekli tüm kalite belgelerini bünyemizde bulundurmaktayız.

Pazarın kendi içinde değişen talepleri doğrultusunda, müşterilerimizin isteklerine uygun ürünleri, yurtiçi ve yurtdışında global satış ağımız ile kaliteli ve hızlı şekilde sunmaktayız. Sektörün tek devlet destekli tasarım merkezine sahip tesisimizde yenilikçi çalışmalarımız sayesinde müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap vermekte, koleksiyonlardaki doğallık hissi veren ürünlerimiz ile modanın ve yeni eğilimlerin yolunu açmaktayız. Cazip tasarımlar ve gerçek deri benzeri özelliklerin kazandırılmasına odaklanarak su geçirmeyen, leke tutmayan, nefes alabilir teknik deri üreterek çeşitli renk ve desen seçenekleri sunmaktayız.

Mobilya, Ofis ve Ev tekstili sektörlerinde sahip olduğumuz “Kaliteli ve Güvenilir” marka algısını müşteri memnuniyetini her daim üst düzeyde tutarak her geçen gün büyütmeye devam etmekteyiz.

Flokser Tekstil olarak PVC ve PU ürünlerde örme, raşel, dokuma, nonwoven, waterjet ve koagüle gibi farklı zeminlerle ürünlerimize zenginlik kazandırmaktayız. Ayrıca bu zeminlerimize farklı yüzey tasarımları geliştirerek geniş döşemelik deri&kumaş koleksiyonu oluştururak müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bu çeşitli zeminlerle üretmiş olduğumuz suni deri ürünlerimize emprime, emboss, print, bronzing vb. finishing hatlarımızda desen çeşitliliği katıyoruz. Ayrıca geniş renk skalası ile PVC teknik deri ve nefes alabilen PU teknik deri ürünlerini müşterilerimize ulaştırmaktayız.

Ürün seçeneklerimiz arasında iz yapmayan döşemelik kumaş, kolay temizlenebilen-leke tutmayan döşemelik kumaş, antibakteriyel teknik deri, mukavemeti yüksek teknik deri, su geçirmeyen teknik deri, UV dayanımı yüksek teknik deri ve kedi-köpek tırmalamasına dayanıklı teknik deri gibi özelliklere sahip ürünlerimizle ev ve ofis koltuk/mobilyalarında, baza ve başlıklarda, mutfak-masa ve sandalyelerinde ürünlerimizi müşterilerimizin beğenisine sunmaktayız.

Flokser Tekstil olarak döşemelik suni deri kumaş sektöründe müşterilerimize daha hızlı, daha etkin hizmet verebilmek adına firmamızda 23 farklı ürünümüzden sürekli renkleriyle birlikte stok bulundurmaktayız. Müşterilerimize istenen metrajlarda aynı gün servis hizmeti sunmaktayız.

Ev ve ofis koltuklarında, baza ve başlıklarda, mutfak-masa ve sandalyelerinde sürekli kullanıma uygun ürünlerimiz zengin renk ve desen çeşitleriyle ortak depomuzda müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız.

Ortak depo ürünlerinin tavsiye kullanım alanları:

Ev ve ofis koltukları: SIN TOLEDO-SANTA VINTAGE-SANTA SOFT-SANTA PRIME-SIN SOLE(K)-SIN SANTANA-SANTA GLORY(K)-SIN ORIENT-SIN ORIENT(M)-SIN VISAGE-KOA FURNISOFT

Baza ve başlıklarda: NW ALVARO(K)-PLY SPACE-PLY BELLO- PLY EKOSE-PLY NEMO-PLY JAVA-PLY NIRVANA PLUS- PLY ELVES-PLY MELO-PLY ARDEN-PLY ARWEN-PLY SARTOR

Mutfak-masa ve sandalye: PLY EKOSE-PLY NEMO-PLY JAVA-PLY NIRVANA PLUS- PLY ELVES-PLY MELO-PLY ARDEN-PLY ARWEN-PLY SARTOR-PLY SPACE-PLY BELLO

1) DEPOLAMA KOŞULLARI

 • Ürünler nemsiz ve direkt güneş ışığına maruz kalmayan ortamlarda depolanmalı ve Isı kaynağından uzak tutulmalıdır.
 • Ambalajlanmış topların dik bir şekilde muhafaza edilmesi önerilmektedir. Üst üste depolanması zorunluğunda, çok fazla yüklenmemesi ve uzun süre beklememesi tavsiye edilmektedir.
 • Ürünlerin forkliftle veya farklı yöntemlerle taşınması durumunda özen göstermeli, oluşabilecek darbelerden zarar almaması için önlem alınmalıdır. Dışında bulunan ambalaj ürünün sadece kirlenmemesi ve tozlanmaması için kullanılmaktadır.
 • Ürünler ambalajından çıkarılırken, kesici ve delici aletler ile müdahale edilmemelidir.
 • Ürün teslim edilip, depolama alınmadan önce ilk görsel yapılmalıdır. Herhangi bir uygunsuzluk tespit edildiğinde mutlaka ilgili müşteri temsilcisiyle iletişime geçilmelidir. Teslimat tarihinden itibaren 30 günü geçen ürünlerin iade kabulü yapılmamaktadır.

 • Ürün etiketleme detayları aşağıdaki gibi belirtilmiştir. Etiketteki renk kodu ve diğer bilgilere dikkat edilmelidir. Üretim prosesi kaynaklı ton farkı meydana gelebilen durumlardandır. Bu nedenle kullanımı ve satışının lot sıralamasına göre yapılması tavsiye edilir.

2) KULLANIM ÖNCESİ VE SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

a) Kullanım Öncesi

 • Nihai ürünlerin karakteristik yapısına göre ürün tasarımının yapılması için ürünün içeriği ve karakteristik özellikleri üretici/toptancı tarafından talep edilmelidir.
 • Ürünler farklı türden malzemelerle kullanıldığında istenmeyen reaksiyonlar gösterebilir. (boya verme, kusma, sertleşme, matlık, parlama vb.) Seri üretime geçilmeden önce model çalışması yapılıp, test edilerek uygunluğundan emin olunmalıdır.
 • Ürünler ile işlem yapmadan önce ilk görsel kontrolleri yapılmalıdır. Numune çalışması yapılmadan ve nihai ürünün istenilen test değerlerini sağladığı doğrulanmadan seri üretime geçilmemelidir. İşlem yapılmış ve kesilmiş ürünler iade kabul edilmemektedir.
 • Ürünün fiziksel yapısını bozmayacak şekilde, uygun iğne, iplik ve makine seçimi yapılarak dikiş yapılmalıdır. Örnek dikişler ile dikiş açma, kopma kontrolleri yapılarak üretime geçilmelidir.
 • Açık ve koyu renkli ürünler, ilerde oluşabi- lecek riskler için kombin kullanılmamalıdır. Ayrıca haslık değerlerine emin olmadığınız farklı türden materyaller (kumaş, denim, aksesuar vb.) ile birlikte kullanılmamalıdır.
 • Proses koşullarından kaynaklı lotlar arası ton farklılığı meydana gelebilir. Kullanım esnasında aynı lotu birlikte kullanıma dikkat edilmelidir. Etiket üzerindeki lot bilgisi ayrımı depolama koşullarında ayrıntılı o olarak anlatılmıştır.
 • Yapıştırıcı kullanılarak yapılan üretimlerde, yapıştırıcının fazla uygulanmamasına ve solventinin Oouçurularak (o yapıştırılmasına dikkat edilmelidir. Fazla yapıştırıcı veya solvent ürün yüzeylerinde dökülme, soyul- ma ve deformasyona neden olmaktadır.

b) Kullanım Sonrası

 • Ürünlerin depolanması ve taşınması sırasında oluşabilecek hasarlara karşı önlem alınmalıdır.
 • Ürünler depolanırken kırılma, iz yapma, yapışma ve hasar görmelerini önleyecek şekilde paketleme işlemleri yapılmalıdır. Aralarına kağıt vb. koruyucu malzeme kullanılmalıdır. Birbirine baskı yapmaması için paketleri aşırı yüklemeyiniz. Bu durumlardan kaynaklı iz yapmış ürünlerin ütü ile düzeltilemeyeceğini bildiririz.
 • Paketlenmiş ürünleri uzun süre kapalı kutularda bekletilmemelidir. Sıcak, nemli ortamlarda muhafaza edilmemelidir.
 • Ürünün kullanımında oluşabilecek proses ve kişi kaynaklı hatalardan kullanıcı sorumludur.
 • Ürün için yıkama talimati belirlemek ve nihai tüketici ile paylaşmak için mutlaka tedarikçinizden ürün TDS’i talep edilmelidir. Yıkama talimatı her ürün için değişmektedir.

3) TEMİZLİK & BAKIM

 • Ürün yüzeyinde oluşabilecek leke, kalıntı veya ıslaklık ürün yüzeyine emdirmeden hemen bir vakum veya emici bir bez ile alınmalıdır. Daha sonra zaman kaybetmeden nemli bez veya , birisi kaynağına maruz suda çözünen kimyasallar (Ph-nötr, alkolsüz, yumuşak sabun) ile hafifçe silinmelidir. Silinen yüzeyler islak ve nemli bırakılmamalıdır.
 • Yıkama talimatı her ürün için ayrı olarak belirlemmektedir. Etiketlerde belirtilen yıkama talimatına göre işlemler gerçekleştirilmelidir. Etiketlerde belirtilmediği sürece yıkama ve kuru temizleme yapmamalıdır.
 • Islak ve nemli deriyi saç kurutma makinası, ütü, kalorifer gibi ısı kaynaklarını kullanmadan, asarak ve doğal yollarla kurutma yapılmalıdır.
 • Güçlü temizleyiciler, deterjanlar, ksilen bazlı çözücüler, alkol, kolonya, aseton gibi kimyasallar ürün yüzeyini bozmaktadır. Bu tip temizleyiciler kullanılması duru- munda oluşabilecek zararlardan kullanıcı sorumludur.
 • Ürünlerin kullanımında ve saklanmasında farklı türden kumaş, aksesuar veya materyal ile uzun süre temasından kaçınılmalıdır. Bu tür malzemeler üzerinde bulunan safsızlıklar migrasyona neden olabilir. Özellikle nem ve sıcaklık artışı ile geri dönülemez lekelere yol açma riski taşımaktadır.
 • Ürünlerimiz ile yapılan kıyafet, ayakkabı, çanta veya aksesuarlarınızı hava alan kılıflar içerisinde, sıcak ve nemli olmayan, iyi havalandırılan yerlerde ve katlan- madan, iz yapmayacak şekilde muhafaza edilmelidir.
 • Ürünlerinizi saç spreyi, parfüm, kolonya gibi kimyasallardan koruyarak kullanıl- malıdır /giyilmelidir.

DÜNYADA BİR İLK “BIOGEN”
Flokser olarak sürdürülebilirlik ilkesi ile gelişen dünyanın ihtiyaçlarına uyum sağlayarak  çevre dostu ve insan sağlığına zarar vermeyen kimyasalların kullanımıyla israfın önlenmesine katkı sunmaktayız. Kaynakların verimli kullanımı ile çevreye, insanlığa, gelecek kuşaklara ve kendimize duyduğumuz saygıyı, ürünlerimize yansıtmaktayız.
Dünyada bir ilki gerçekleştiren Flokser “BIOGEN” serisi ürün grubu ile Bio bazlı, çevre dostu ürün üretiminde ilk adımı attı. Atık bitki kökü ve yapraklarından elde edilen polimerler ile üretilen bio bazlı ürünlerimiz, akredite laboratuvarlarda bio içerik oranı tespit edilerek belgelenmiştir.
Yeni nesil teknik deri üretimiyle Flokser, değişen dünyanın ihtiyaçlarına uygun, yüksek kalite standartlarında, çevre dostu ve sürdürülebilir bir büyüme ile yaşama değer katmaya devam ediyor.

 • Döşemelik suni deri kumaşlarımı nasıl temizleyebilirim?

Sitemizde yer alan kullanım talimatları bölümünden ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

 • Döşemelik suni deri kumaş fiyatları nedir?

Size en yakın Bölge Müdürlüğümüzle irtibata geçebilir veya bize musteri.hizmetleri@flokser.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 • Döşemelik suni deri kumaş nereden satın alabilirim?

Detaylı bilgi için iletişim sekmesinde yer alan size en yakın Bölge Müdürlüklerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Desenli döşemelik suni deri ürünleriniz var mı?

Flokser Tekstil olarak desenli döşemelik suni deri ürün gruplarımız mevcut. Detaylı ürün koleksiyonumuz için iletişim sekmesinde yer alan size en yakın Bölge Müdürlüklerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Nakışlı döşemelik suni deri ürünleriniz var mı?

Flokser Tekstil olarak nakışlı döşemelik suni deri ürün gruplarımız mevcut istenilen her nakış modeli yapılabilir. Detaylı ürün koleksiyonumuz için iletişim sekmesinde yer alan size en yakın Bölge Müdürlüklerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu

Tüm soru istek görüş ve önerileriniz için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.