ÜRÜN DETAYLARI

Flokser olarak, her sezon farklı bir heyacanla hazırladığımız zengin koleksiyonumuzla müşterilerimize ilham vermeye devam etmekteyiz. Sektördeki tek tasarım merkezine sahip firmamız gelişen teknoloji ve yeniliklere ayak uydurarak müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Dünya trendlerini ve fuarlarını takip eden güçlü tasarım ve Ar-ge ekibimizle birlikte her sezon yenilikçi ürünler tasarlamakta, müşterilerimizle işbirliği yaparak kendilerine özgü yaratıcı inovatif ürünler sunarak pazarda farklılık yaratılmaktadır.

Birçok uluslararası markanın yetkili üretici ünvanına sahip olmamızla birlikte; bu firmaların kimyasal ve fiziksel test standartlarına ve REACH tüzüğüne uygun üretim yapmaktayız.

Sahip olduğumuz özgün üretim prosesleriyle PU giyimlik-PVC giyimlik-Koagüle giyimlik ürünlerle sektörde farklılık yaratmaktayız.

Giyimlik suni deri kumaşlarla; pantolonluk deri, yağmurluk deri, ceketlik deri, montluk deri, elbiselik deri, taytlık deri, eteklik deri, eldivenlik deri, şapkalık deri, garni ve biye gibi birçok alanda kullanılabilecek ürünlerimizle pazara yön vermeye devam ediyoruz. Sahip olduğumuz entegre üretim tesisimiz, teknolojilerimiz ve üretim kapasitemiz ile müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlıyoruz.

Giyimlik sektöründe müşterilerimizin ürünlerinin kullanım alanlarını düşünerek yarattığımız zengin koleksiyonumuzda viskon, polyester, pamuk gibi farklı iplikler kullanarak fonksiyonel özellikte giyimlik suni deri kumaşlarımızı her alanda şık ve zengin tutmaya devam ediyoruz.

Giyimlik suni deri kumaşlarla; pantolonluk deri, şortluk deri, yağmurluk deri, ceketlik deri, montluk deri, elbiselik deri, taytlık deri, eteklik deri, eldivenlik deri, şapkalık deri, garni ve biye gibi birçok alanda kullanılabilecek ürünlere sahibiz.

Özellikle esnek deri kumaşlar tasarlayarak alt grupta kullanılabilecek diz izi yapmayan pantolonluk deri ve taytlık derilerle sektörde farklılık yaratmaktayız.

Su geçirmeyen, dayanıklı, soğuk havalarda koruyucu özelliğe sahip fonksiyonel özellikteki derilerimiz tarım işçi kıyafetlerinde, avcı kıyaftelerinde, balıkçı kıyafetlerinde, mermer önlüklerinde, kasap önlüklerinde kullanılmaktadır.

T-shirt lerde, formalarda kullanılabilecek baskı alabilme özelliğine sahip özel geliştirilmiş baskılık derilerimizle, kumaşlar üzerine istenen desenler basılabilir.

1) DEPOLAMA KOŞULLARI

 • Ürünler nemsiz ve direkt güneş ışığına maruz kalmayan ortamlarda depolanmalı ve Isı kaynağından uzak tutulmalıdır.
 • Ambalajlanmış topların dik bir şekilde muhafaza edilmesi önerilmektedir. Üst üste depolanması zorunluğunda, çok fazla yüklenmemesi ve uzun süre beklememesi tavsiye edilmektedir.
 • Ürünlerin forkliftle veya farklı yöntemlerle taşınması durumunda özen göstermeli, oluşabilecek darbelerden zarar almaması için önlem alınmalıdır. Dışında bulunan ambalaj ürünün sadece kirlenmemesi ve tozlanmaması için kullanılmaktadır.
 • Ürünler ambalajından çıkarılırken, kesici ve delici aletler ile müdahale edilmemelidir.
 • Ürün teslim edilip, depolama alınmadan önce ilk görsel yapılmalıdır. Herhangi bir uygunsuzluk tespit edildiğinde mutlaka ilgili müşteri temsilcisiyle iletişime geçilmelidir. Teslimat tarihinden itibaren 30 günü geçen ürünlerin iade kabulü yapılmamaktadır.

 • Ürün etiketleme detayları aşağıdaki gibi belirtilmiştir. Etiketteki renk kodu ve diğer bilgilere dikkat edilmelidir. Üretim prosesi kaynaklı ton farkı meydana gelebilen durumlardandır. Bu nedenle kullanımı ve satışının lot sıralamasına göre yapılması tavsiye edilir.

2) KULLANIM ÖNCESİ VE SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

a) Kullanım Öncesi

 • Nihai ürünlerin karakteristik yapısına göre ürün tasarımının yapılması için ürünün içeriği ve karakteristik özellikleri üretici/toptancı tarafından talep edilmelidir.
 • Ürünler farklı türden malzemelerle kullanıldığında istenmeyen reaksiyonlar gösterebilir. (boya verme, kusma, sertleşme, matlık, parlama vb.) Seri üretime geçilmeden önce model çalışması yapılıp, test edilerek uygunluğundan emin olunmalıdır.
 • Ürünler ile işlem yapmadan önce ilk görsel kontrolleri yapılmalıdır. Numune çalışması yapılmadan ve nihai ürünün istenilen test değerlerini sağladığı doğrulanmadan seri üretime geçilmemelidir. İşlem yapılmış ve kesilmiş ürünler iade kabul edilmemektedir.
 • Ürünün fiziksel yapısını bozmayacak şekilde, uygun iğne, iplik ve makine seçimi yapılarak dikiş yapılmalıdır. Örnek dikişler ile dikiş açma, kopma kontrolleri yapılarak üretime geçilmelidir.
 • Açık ve koyu renkli ürünler, ilerde oluşabi- lecek riskler için kombin kullanılmamalıdır. Ayrıca haslık değerlerine emin olmadığınız farklı türden materyaller (kumaş, denim, aksesuar vb.) ile birlikte kullanılmamalıdır.
 • Proses koşullarından kaynaklı lotlar arası ton farklılığı meydana gelebilir. Kullanım esnasında aynı lotu birlikte kullanıma dikkat edilmelidir. Etiket üzerindeki lot bilgisi ayrımı depolama koşullarında ayrıntılı o olarak anlatılmıştır.
 • Yapıştırıcı kullanılarak yapılan üretimlerde, yapıştırıcının fazla uygulanmamasına ve solventinin Oouçurularak (o yapıştırılmasına dikkat edilmelidir. Fazla yapıştırıcı veya solvent ürün yüzeylerinde dökülme, soyul- ma ve deformasyona neden olmaktadır.

b) Kullanım Sonrası

 • Ürünlerin depolanması ve taşınması sırasında oluşabilecek hasarlara karşı önlem alınmalıdır.
 • Ürünler depolanırken kırılma, iz yapma, yapışma ve hasar görmelerini önleyecek şekilde paketleme işlemleri yapılmalıdır. Aralarına kağıt vb. koruyucu malzeme kullanılmalıdır. Birbirine baskı yapmaması için paketleri aşırı yüklemeyiniz. Bu durumlardan kaynaklı iz yapmış ürünlerin ütü ile düzeltilemeyeceğini bildiririz.
 • Paketlenmiş ürünleri uzun süre kapalı kutularda bekletilmemelidir. Sıcak, nemli ortamlarda muhafaza edilmemelidir.
 • Ürünün kullanımında oluşabilecek proses ve kişi kaynaklı hatalardan kullanıcı sorumludur.
 • Ürün için yıkama talimati belirlemek ve nihai tüketici ile paylaşmak için mutlaka tedarikçinizden ürün TDS’i talep edilmelidir. Yıkama talimatı her ürün için değişmektedir.

3) TEMİZLİK & BAKIM

 • Ürün yüzeyinde oluşabilecek leke, kalıntı veya ıslaklık ürün yüzeyine emdirmeden hemen bir vakum veya emici bir bez ile alınmalıdır. Daha sonra zaman kaybetmeden nemli bez veya , birisi kaynağına maruz suda çözünen kimyasallar (Ph-nötr, alkolsüz, yumuşak sabun) ile hafifçe silinmelidir. Silinen yüzeyler islak ve nemli bırakılmamalıdır.
 • Yıkama talimatı her ürün için ayrı olarak belirlemmektedir. Etiketlerde belirtilen yıkama talimatına göre işlemler gerçekleştirilmelidir. Etiketlerde belirtilmediği sürece yıkama ve kuru temizleme yapmamalıdır.
 • Islak ve nemli deriyi saç kurutma makinası, ütü, kalorifer gibi ısı kaynaklarını kullanmadan, asarak ve doğal yollarla kurutma yapılmalıdır.
 • Güçlü temizleyiciler, deterjanlar, ksilen bazlı çözücüler, alkol, kolonya, aseton gibi kimyasallar ürün yüzeyini bozmaktadır. Bu tip temizleyiciler kullanılması duru- munda oluşabilecek zararlardan kullanıcı sorumludur.
 • Ürünlerin kullanımında ve saklanmasında farklı türden kumaş, aksesuar veya materyal ile uzun süre temasından kaçınılmalıdır. Bu tür malzemeler üzerinde bulunan safsızlıklar migrasyona neden olabilir. Özellikle nem ve sıcaklık artışı ile geri dönülemez lekelere yol açma riski taşımaktadır.
 • Ürünlerimiz ile yapılan kıyafet, ayakkabı, çanta veya aksesuarlarınızı hava alan kılıflar içerisinde, sıcak ve nemli olmayan, iyi havalandırılan yerlerde ve katlan- madan, iz yapmayacak şekilde muhafaza edilmelidir.
 • Ürünlerinizi saç spreyi, parfüm, kolonya gibi kimyasallardan koruyarak kullanıl- malıdır /giyilmelidir.

Dünyada Bir İlk “BIOGEN”
Flokser olarak sürdürülebilirlik ilkesi ile gelişen dünyanın ihtiyaçlarına uyum sağlayarak  çevre dostu ve insan sağlığına zarar vermeyen kimyasalların kullanımıyla israfın önlenmesine katkı sunmaktayız. Kaynakların verimli kullanımı ile çevreye, insanlığa, gelecek kuşaklara ve kendimize duyduğumuz saygıyı, ürünlerimize yansıtmaktayız.
Dünyada bir ilki gerçekleştiren Flokser, “BIOGEN” ürünleri  ile min. %15 Bio içerik oranı ve Dmf* içermeyen çevre dostu ürünlerin üretiminde ilk adımını attı. Atık bitki kökü ve yapraklarından elde edilen polimerler ile üretilen bio bazlı ürünlerimiz, akredite laboratuvarlarda bio içerik ve Dmf oranı tespit edilerek belgelenmiştir.
Yeni nesil teknik deri üretimiyle Flokser, değişen dünyanın ihtiyaçlarına uygun, yüksek kalite standartlarında, çevre dostu ve sürdürülebilir bir büyüme ile yaşama değer katmaya devam ediyor.
* Ürün reçetesi Dmf içermemesine rağmen ortam şartlarından etkilenebilir.

 • Tayt için esnek suni deri üreten firmalar hangileridir?

Flokser Tekstil olarak alt grupta kullanabileceğiniz esnek kumaşlara sahip ürünlerimiz mevcuttur. Detaylı ürün koleksiyonumuz için iletişim sekmesinde yer alan size en yakın Bölge Müdürlüklerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Ceketlik suni deri üreten firmalara hangileridir?

Flokser Tekstil olarak üst grupta kullanabileceğiniz Poliüretan(PU) ve PVC içerikli ürün gruplarımız mevcuttur. Detaylı ürün koleksiyonumuz için iletişim sekmesinde yer alan size en yakın Bölge Müdürlüklerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Markaların testlerinden geçen suni deri üreten firmalar hangileridir?

Flokser Tekstil olarak üretme olduğumuz PU ( poliüretan), PVC ürünlerimiz müşteri test kriterleri baz alınarak üretilmektedir. Talep ettiğiniz test kriterlerini bizimle paylaşarak detaylı bilgileri sizinle paylaşabiliriz. Detaylı bilgi için info@flokser.com.tr yada musteri.hizmetleri@flokser.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 • Yıkanabilir suni deri üreten firmalar hangileridir?

Flokser Tekstil olarak üretme olduğumuz PU ( poliüretan) ve PVC içerikli her ürün grubu için yıkama talimatlarımız mevcuttur. Detaylı bilgi için info@flokser.com.tr ya da musteri.hizmetleri@flokser.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 • Suni deri ütülenir mi?

Flokser Tekstil olarak üretme olduğumuz PU ( poliüretan) ve PVC   giyimlik ürünlerimize ütü talimatı vermemekteyiz. Detaylı bilgi için info@flokser.com.tr ya da musteri.hizmetleri@flokser.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 • Suni deri kuru temizleme yapılır mı?

Flokser Tekstil olarak üretme olduğumuz PU (poliüretan) ve PVC giyimlik ürünlerimizde kullanım talimatı her üründe farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için info@flokser.com.tr ya da musteri.hizmetleri@flokser.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 • Merter’de suni deri giyimlik satan firmalar hangileridir?

Flokser Tekstil olarak Merter’de birçok firmaya suni deri satışımız mevcuttur. Detaylı ürün koleksiyonumuz ve merak ettiklerinizle ilgili iletişim sekmesinde yer alan Marmara Bölge Müdürlüğümüzle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu

Tüm soru istek görüş ve önerileriniz için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.