ÜRÜN DETAYLARI

Otomotiv Sektör Hakkında

Flokser olarak, Otomotiv sektöründe OEM Ana Sanayi ve Yan Sanayi firmaları ile geliştirip seri üretime geçtiğimiz ürün projeleriyle kısa sürede uluslararası arenada ismimizi duyurmayı başardık. Bu alandaki tecrübe ve yetkinliğimiz ile her gün daha fazla proje ile temas ederek finans gücümüz, yatırım desteğimiz ve üretim kapasitemiz ile büyük bir potansiyel oluşturmaktayız. Şartnameye uygun ürün geliştiren yetkin arge ve tasarım gücümüz ile çok iyi bir partner olmaktayız.

Premium ve Orta Segment Binek Araçlar, Ticari Araçlar, Yolcu Taşıtları, Deniz Taşıtları ve Demiryolu Taşıtları için uluslararası OEM firmaları için onaylı ürünler üretmekteyiz. Proje bazlı çalıştığımız onaylı Ana Sanayi – T1 firmalar ile sürekli işbirliği içerisindeyiz. İyi bir otomotiv vinil üreticisi olarak, koltuk ve başlık vinilinden güneş siperliği viniline, vites ve el freni körüğü vinilinden direksiyon kılıf viniline, torpido panel vinilinden taban halısı viniline kadar otomotiv iç trim kullanımındaki her parça için onaylı ürünler geliştirmekte ve konumlandırmaktayız. Ayrıca aftermarket segmenti için sürekli yedek parça ve muadil ürün hizmeti sunmaktayız.

Contract Sektör Hakkında

Flokser olarak, Contract sektörü için hemen hemen her uygulama sahasında tasarım ve performans çözümleri sunmaktayız. Sektörün ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmış ürünlerimiz ile çeşitli hedef pazarları desteklemek için her daim güçlü, dinamik ve esnek bir yapıya sahibiz. Stok havuzumuzda hazır bulundurduğumuz koleksiyonlarımız ile müşterilerimize hızlı ve etkin çözümler sunmaktayız.

Dünyanın dört bir yanındaki tasarımcılar, mimarlar ve iç mekan planlama profesyonelleri, konseptlerini ve sofistike tasarımlarını gerçeğe dönüştürmek için Contract teknik deri ürünlerimize çok güveniyor.

Sektörün önde gelen markalarında sınırsız renk ve tasarım seçeneği ile konumlandırdığımız ürünler sayesinde otel zincirleri, sağlık kurumları, okullar, kamu kuruluşları, bankalar, sinema-tiyatro ve eğlence merkezleri, havaalanı ve istasyonlar, cafe-restaurant zincirleri, eğlence merkezleri vb birçok toplu kullanım alanlarında müşteri beklentilerini yüksek performans ile karşılamaktayız.

Otomotiv Ürünler

 1. Seating&Headrest; 2. Armrest Vinyls; 3. GapHider; 4. Bellows&Handbreak; 5. Instrumental Panel; 6. Side&Door Panel; 7. Headliners; 8. Heelmats; 9. Airbags; 10. Sunvisor; 11. Caravans; 12. Motorcycles; 13. Agricultural; 14. VIP-Design; 15. Public Transportation

Contract Ürünler

 1. Outdoor & Marine; 2. Healthcare & Medicine; 3. Hospitality; 4. Office; 5. Residential; 6. Railways; 7. Public Spaces; 8. Military; 9. Private Jets; 10. Cruise; 11. Child-House; 12. State Buildings; 13. Body & Fitness

Otomotiv

Geleneksel teknik deri üretimi yerine yeni nesil teknik deri üretimi ile değişen dünyanın ihtiyaçlarına uygun, kalite standartlarında, çevre dostu ürünler geliştirerek sürdürülebilir bir büyüme ile yaşama değer katmaktayız.

Bitki kök ve yapraklarından elde edilen polimerlerle ürettiğimiz bio teknik deri ile premium segmentte yer alan OEM müşterilerimiz için ürün geliştirme çalışmalarımızı tamamladık. C-14 ölçümleri ile akredite laboratuvarlarda yapılan testler sonucunda %42 oranına kadar çıkabilen REACH uyumlu ve bio içerikli ürünlerimizi onaylatmış bulunmaktayız. Sürekli yenilenen koleksiyonlarımız ile bu segmente öncülük etmekteyiz.

Contract

Çevre ve insan sağlığı açısından sürdürülebilirlik noktasında sorumluluk sahibi bir firmayız. Bu sorumluluğun iş ortaklarımız tarafından da hissedilmesini arzu etmekteyiz. Bu nedenle DMF ve halojen içermeyen hem iç hem dış mekanlarda kullanılabilen, uzun ömürlü, yüksek sürtünme ve aşınma dayanımına sahip, antimikrobiyel, geç tutuşur ve leke tutmaz özelliklerine sahip, REACH uyumlu ve bio içerikli teknik deri üretimi gerçekleştirmekteyiz. Sürekli yenilenen koleksiyonlarımız ile bu segmente öncülük etmekteyiz.

Flokser olarak yaşamın ve eko sistemin değerli olduğuna inanıyor ve bunları korumaya çalışıyoruz.

TR STOCKON INC FR-5

Contract Pazarı için yoğun olarak talep edilen orta düzey alev geciktiricilik (BS 5852 Part2 Source5, NF P 92-501 M2, DIN 4102 Part 1 B2, UNI 9175 Classe 1M. . vb), yüksek aşınma dayanımı, ağartıcı dayanımı, antimikrobiyel ve kolay temizlenebilir özellikleri karşılamaktadır.

Hastaneler, oteller, okullar, devlet daireleri, bankalar, sinema-tiyatro ve eğlence merkezleri, cafe-restaurant, işletmeler gibi toplu kullanım alanları, kişisel güvenliğine ve konforuna önem veren bireysel kullanıcılar tarafından tercih edilen ürünümüz için top bazında servis imkanı sunulmakta ve ortak depomuzdan tüm dünyaya hizmet verilmektedir.

SIN SPRING FR

Yeni regulasyon ECE-R-118. 02 sertifikalı, Domestik grubu ve Dış Mekan-Yat Pazarı için yoğun olarak talep edilen alev geciktiricilik (BS 5852 Part0&1, EN1021, NFPA260, CAL-TB-116/117, IMO FTP Code Annex 1 Part 8. . vb), yüksek aşınma dayanımı, ağartıcı dayanımı, antimikrobiyel ve kolay temizlenebilir özellikleri karşılamaktadır.

Dış mekan, marine, yolcu taşıtları, binek taşıtlar, caravan, ev tekstili gibi alanlarda kişisel güvenliğine ve konforuna önem veren bireysel kullanıcılar tarafından tercih edilen ürünümüz için 18 renk ile top bazında servis imkanı sunulmakta ve ortak depomuzdan tüm dünyaya hizmet verilmektedir.

PLY NAUTOLEX FR

Domestik grubu ve Dış Mekan-Yat Pazarı için yoğun olarak talep edilen alev geciktiricilik (BS 5852 Part0&1, EN1021, NFPA260, CAL-TB-116/117, IMO FTP Code Annex 1 Part 8. . vb), yüksek aşınma dayanımı, ağartıcı dayanımı, antimikrobiyel ve kolay temizlenebilir özellikleri karşılamaktadır.

Özellikle dış mekan ve marine için tasarlanan ve ilgili alanlarda yüksek performans ile beklentileri karşılayan ürünümüz için 10 renk ile top bazında servis imkanı sunulmakta ve ortak depomuzdan tüm dünyaya hizmet verilmektedir.

1) DEPOLAMA KOŞULLARI

 • Ürünler nemsiz ve direkt güneş ışığına maruz kalmayan ortamlarda depolanmalı ve Isı kaynağından uzak tutulmalıdır.
 • Ambalajlanmış topların dik bir şekilde muhafaza edilmesi önerilmektedir. Üst üste depolanması zorunluğunda, çok fazla yüklenmemesi ve uzun süre beklememesi tavsiye edilmektedir.
 • Ürünlerin forkliftle veya farklı yöntemlerle taşınması durumunda özen göstermeli, oluşabilecek darbelerden zarar almaması için önlem alınmalıdır. Dışında bulunan ambalaj ürünün sadece kirlenmemesi ve tozlanmaması için kullanılmaktadır.
 • Ürünler ambalajından çıkarılırken, kesici ve delici aletler ile müdahale edilmemelidir.
 • Ürün teslim edilip, depolama alınmadan önce ilk görsel yapılmalıdır. Herhangi bir uygunsuzluk tespit edildiğinde mutlaka ilgili müşteri temsilcisiyle iletişime geçilmelidir. Teslimat tarihinden itibaren 30 günü geçen ürünlerin iade kabulü yapılmamaktadır.

 • Ürün etiketleme detayları aşağıdaki gibi belirtilmiştir. Etiketteki renk kodu ve diğer bilgilere dikkat edilmelidir. Üretim prosesi kaynaklı ton farkı meydana gelebilen durumlardandır. Bu nedenle kullanımı ve satışının lot sıralamasına göre yapılması tavsiye edilir.

2) KULLANIM ÖNCESİ VE SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

a) Kullanım Öncesi

 • Nihai ürünlerin karakteristik yapısına göre ürün tasarımının yapılması için ürünün içeriği ve karakteristik özellikleri üretici/toptancı tarafından talep edilmelidir.
 • Ürünler farklı türden malzemelerle kullanıldığında istenmeyen reaksiyonlar gösterebilir. (boya verme, kusma, sertleşme, matlık, parlama vb.) Seri üretime geçilmeden önce model çalışması yapılıp, test edilerek uygunluğundan emin olunmalıdır.
 • Ürünler ile işlem yapmadan önce ilk görsel kontrolleri yapılmalıdır. Numune çalışması yapılmadan ve nihai ürünün istenilen test değerlerini sağladığı doğrulanmadan seri üretime geçilmemelidir. İşlem yapılmış ve kesilmiş ürünler iade kabul edilmemektedir.
 • Ürünün fiziksel yapısını bozmayacak şekilde, uygun iğne, iplik ve makine seçimi yapılarak dikiş yapılmalıdır. Örnek dikişler ile dikiş açma, kopma kontrolleri yapılarak üretime geçilmelidir.
 • Açık ve koyu renkli ürünler, ilerde oluşabi- lecek riskler için kombin kullanılmamalıdır. Ayrıca haslık değerlerine emin olmadığınız farklı türden materyaller (kumaş, denim, aksesuar vb.) ile birlikte kullanılmamalıdır.
 • Proses koşullarından kaynaklı lotlar arası ton farklılığı meydana gelebilir. Kullanım esnasında aynı lotu birlikte kullanıma dikkat edilmelidir. Etiket üzerindeki lot bilgisi ayrımı depolama koşullarında ayrıntılı o olarak anlatılmıştır.
 • Yapıştırıcı kullanılarak yapılan üretimlerde, yapıştırıcının fazla uygulanmamasına ve solventinin Oouçurularak (o yapıştırılmasına dikkat edilmelidir. Fazla yapıştırıcı veya solvent ürün yüzeylerinde dökülme, soyul- ma ve deformasyona neden olmaktadır.

b) Kullanım Sonrası

 • Ürünlerin depolanması ve taşınması sırasında oluşabilecek hasarlara karşı önlem alınmalıdır.
 • Ürünler depolanırken kırılma, iz yapma, yapışma ve hasar görmelerini önleyecek şekilde paketleme işlemleri yapılmalıdır. Aralarına kağıt vb. koruyucu malzeme kullanılmalıdır. Birbirine baskı yapmaması için paketleri aşırı yüklemeyiniz. Bu durumlardan kaynaklı iz yapmış ürünlerin ütü ile düzeltilemeyeceğini bildiririz.
 • Paketlenmiş ürünleri uzun süre kapalı kutularda bekletilmemelidir. Sıcak, nemli ortamlarda muhafaza edilmemelidir.
 • Ürünün kullanımında oluşabilecek proses ve kişi kaynaklı hatalardan kullanıcı sorumludur.
 • Ürün için yıkama talimati belirlemek ve nihai tüketici ile paylaşmak için mutlaka tedarikçinizden ürün TDS’i talep edilmelidir. Yıkama talimatı her ürün için değişmektedir.

3) TEMİZLİK & BAKIM

 • Ürün yüzeyinde oluşabilecek leke, kalıntı veya ıslaklık ürün yüzeyine emdirmeden hemen bir vakum veya emici bir bez ile alınmalıdır. Daha sonra zaman kaybetmeden nemli bez veya , birisi kaynağına maruz suda çözünen kimyasallar (Ph-nötr, alkolsüz, yumuşak sabun) ile hafifçe silinmelidir. Silinen yüzeyler islak ve nemli bırakılmamalıdır.
 • Yıkama talimatı her ürün için ayrı olarak belirlemmektedir. Etiketlerde belirtilen yıkama talimatına göre işlemler gerçekleştirilmelidir. Etiketlerde belirtilmediği sürece yıkama ve kuru temizleme yapmamalıdır.
 • Islak ve nemli deriyi saç kurutma makinası, ütü, kalorifer gibi ısı kaynaklarını kullanmadan, asarak ve doğal yollarla kurutma yapılmalıdır.
 • Güçlü temizleyiciler, deterjanlar, ksilen bazlı çözücüler, alkol, kolonya, aseton gibi kimyasallar ürün yüzeyini bozmaktadır. Bu tip temizleyiciler kullanılması duru- munda oluşabilecek zararlardan kullanıcı sorumludur.
 • Ürünlerin kullanımında ve saklanmasında farklı türden kumaş, aksesuar veya materyal ile uzun süre temasından kaçınılmalıdır. Bu tür malzemeler üzerinde bulunan safsızlıklar migrasyona neden olabilir. Özellikle nem ve sıcaklık artışı ile geri dönülemez lekelere yol açma riski taşımaktadır.
 • Ürünlerimiz ile yapılan kıyafet, ayakkabı, çanta veya aksesuarlarınızı hava alan kılıflar içerisinde, sıcak ve nemli olmayan, iyi havalandırılan yerlerde ve katlan- madan, iz yapmayacak şekilde muhafaza edilmelidir.
 • Ürünlerinizi saç spreyi, parfüm, kolonya gibi kimyasallardan koruyarak kullanıl- malıdır /giyilmelidir.

Otomotiv

Geleneksel teknik deri üretimi yerine yeni nesil teknik deri üretimi ile değişen dünyanın ihtiyaçlarına uygun, kalite standartlarında, çevre dostu ürünler geliştirerek sürdürülebilir bir büyüme ile yaşama değer katmaktayız.
Bitki kök ve yapraklarından elde edilen polimerlerle ürettiğimiz bio teknik deri ile premium segmentte yer alan OEM müşterilerimiz için ürün geliştirme çalışmalarımızı tamamladık. C-14 ölçümleri ile akredite laboratuvarlarda yapılan testler sonucunda %42 oranına kadar çıkabilen REACH uyumlu ve bio içerikli ürünlerimizi onaylatmış bulunmaktayız. Sürekli yenilenen koleksiyonlarımız ile bu segmente öncülük etmekteyiz.

Contract

Çevre ve insan sağlığı açısından sürdürülebilirlik noktasında sorumluluk sahibi bir firmayız. Bu sorumluluğun iş ortaklarımız tarafından da hissedilmesini arzu etmekteyiz. Bu nedenle DMF ve halojen içermeyen hem iç hem dış mekanlarda kullanılabilen, uzun ömürlü, yüksek sürtünme ve aşınma dayanımına sahip, antimikrobiyel, geç tutuşur ve leke tutmaz özelliklerine sahip, REACH uyumlu ve bio içerikli teknik deri üretimi gerçekleştirmekteyiz. Sürekli yenilenen koleksiyonlarımız ile bu segmente öncülük etmekteyiz.
Flokser olarak yaşamın ve eko sistemin değerli olduğuna inanıyor ve bunları korumaya çalışıyoruz.

 • Dış Mekan ve Yat kullanımı için uygun stoklarınız var mıdır?

Dış mekan ve yat sektöründe kullanılabilecek özellikte olacak şekilde, dilediğiniz renk ve desende belirlenen minimum miktarlar ile üretim yapabiliriz. Ayrıca dış mekan ve yat kullanımına uygun, top bazında ürün alabileceğiniz ortak depo koleksiyonlarımızdan da seçim yapabilirsiniz. Seçim yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

 • Otomobilimin için suni deri seçmek istiyorum, stoklarınız mevcut mudur?

Etkin A.Ş. mağazamızdan stokta bulunan premium ve orta seviye otomotiv deri ürünlerimizden seçim yapabilirsiniz.

Adres: Ziya Gökalp Mah. Hürriyet Cad. Ikitelli Organize Bölgesi (Saraçlar Sanayi Sitesi 13.Blok No:21) Başakşehir/İstanbul

Tel: (0212) 485 53 19

 • Proje ve ihale işi için gerekli şartnameye uygun suni deri ürün ihtiyacım var, ilgili gereklilikleri karşılayan ürünlerin sizde bulunduğuna dair nasıl bilgi alabilirim?

Proje şartnamesinde belirtilen normları info@flokser.com.tr adresine ileterek ilgili teknik personelden gerekli koşulları sağlayan ürün numunelerini ve sertifikalarını talep edebilirsiniz.

 • Otomotiv sektörü için hangi tip araçlara suni deri tedariği yapmaktasınız?

Binek, toplu taşıma ve ticari araç segmentlerinin tamamı için gerekli kalifikasyonlarda, ilgili akredite test belgeleri temin edilmiş ve paylaşıma açık olarak ürün tedarik hizmeti vermekteyiz.

 

İletişim Formu

Tüm soru istek görüş ve önerileriniz için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.