ÜRÜN DETAYLARI

Flokser olarak, PU termoaktif/yakmalı kot etiketi ürün grubumuzu farklı kalınlıklardaki üretimleriyle, müşterilerimizle buluşturuyoruz. Bu alanda birçok önemli markanın tercih ettiği firma olmanın gururunu yaşıyoruz. Geniş renk seçenekleri, naturel görüntüsüyle amaçlanan şıklığı ve kaliteyi etiketlik ürünlerimizle sektöre sunuyoruz.

Hizmet verdiğimiz bu sektörlerin yanı sıra, her türlü aksesuar kullanımı için uygun altyapılı ürünler tasarlıyoruz. Kemer, saat, kutu, cüzdan gibi aksesuarlarda hedeflenen şıklığın yakalanacağı geniş ürün gamımızla müşterilerimize hizmet veriyoruz.

1) PU (poliüretan) thermoaktif kot etiketi ürün grubumuzla frekans, sıcak klişe, serigraf ve varak baskı alan ürünlerimizle bu alana hizmet veriyoruz.

2) Kuyumcu sektörüne hizmet vermek için tasarladığımız ürünler yüksek UV ve sararma dayanımına sahiptir. Kuyumcu vitrin, kutu ve tablalarında kullanabileceğiniz bu teknik deri ürünlerimiz, talep edilen tüm teknik şartnameleri karşılamaktadır.

3) Her türlü aksesuar kullanımı için, o kullanım alanına göre tasarlayabileceğimiz ürünlerimiz ile yapacağınız tasarımlara fayda sağlıyoruz. (saat kemeri, gözlük kılıfı, anahtarlık, pasaport ve cüzdan kapları)

1) DEPOLAMA KOŞULLARI

 • Ürünler nemsiz ve direkt güneş ışığına maruz kalmayan ortamlarda depolanmalı ve Isı kaynağından uzak tutulmalıdır.
 • Ambalajlanmış topların dik bir şekilde muhafaza edilmesi önerilmektedir. Üst üste depolanması zorunluğunda, çok fazla yüklenmemesi ve uzun süre beklememesi tavsiye edilmektedir.
 • Ürünlerin forkliftle veya farklı yöntemlerle taşınması durumunda özen göstermeli, oluşabilecek darbelerden zarar almaması için önlem alınmalıdır. Dışında bulunan ambalaj ürünün sadece kirlenmemesi ve tozlanmaması için kullanılmaktadır.
 • Ürünler ambalajından çıkarılırken, kesici ve delici aletler ile müdahale edilmemelidir.
 • Ürün teslim edilip, depolama alınmadan önce ilk görsel yapılmalıdır. Herhangi bir uygunsuzluk tespit edildiğinde mutlaka ilgili müşteri temsilcisiyle iletişime geçilmelidir. Teslimat tarihinden itibaren 30 günü geçen ürünlerin iade kabulü yapılmamaktadır.

 • Ürün etiketleme detayları aşağıdaki gibi belirtilmiştir. Etiketteki renk kodu ve diğer bilgilere dikkat edilmelidir. Üretim prosesi kaynaklı ton farkı meydana gelebilen durumlardandır. Bu nedenle kullanımı ve satışının lot sıralamasına göre yapılması tavsiye edilir.

2) KULLANIM ÖNCESİ VE SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

a) Kullanım Öncesi

 • Nihai ürünlerin karakteristik yapısına göre ürün tasarımının yapılması için ürünün içeriği ve karakteristik özellikleri üretici/toptancı tarafından talep edilmelidir.
 • Ürünler farklı türden malzemelerle kullanıldığında istenmeyen reaksiyonlar gösterebilir. (boya verme, kusma, sertleşme, matlık, parlama vb.) Seri üretime geçilmeden önce model çalışması yapılıp, test edilerek uygunluğundan emin olunmalıdır.
 • Ürünler ile işlem yapmadan önce ilk görsel kontrolleri yapılmalıdır. Numune çalışması yapılmadan ve nihai ürünün istenilen test değerlerini sağladığı doğrulanmadan seri üretime geçilmemelidir. İşlem yapılmış ve kesilmiş ürünler iade kabul edilmemektedir.
 • Ürünün fiziksel yapısını bozmayacak şekilde, uygun iğne, iplik ve makine seçimi yapılarak dikiş yapılmalıdır. Örnek dikişler ile dikiş açma, kopma kontrolleri yapılarak üretime geçilmelidir.
 • Açık ve koyu renkli ürünler, ilerde oluşabi- lecek riskler için kombin kullanılmamalıdır. Ayrıca haslık değerlerine emin olmadığınız farklı türden materyaller (kumaş, denim, aksesuar vb.) ile birlikte kullanılmamalıdır.
 • Proses koşullarından kaynaklı lotlar arası ton farklılığı meydana gelebilir. Kullanım esnasında aynı lotu birlikte kullanıma dikkat edilmelidir. Etiket üzerindeki lot bilgisi ayrımı depolama koşullarında ayrıntılı o olarak anlatılmıştır.
 • Yapıştırıcı kullanılarak yapılan üretimlerde, yapıştırıcının fazla uygulanmamasına ve solventinin Oouçurularak (o yapıştırılmasına dikkat edilmelidir. Fazla yapıştırıcı veya solvent ürün yüzeylerinde dökülme, soyul- ma ve deformasyona neden olmaktadır.

b) Kullanım Sonrası

 • Ürünlerin depolanması ve taşınması sırasında oluşabilecek hasarlara karşı önlem alınmalıdır.
 • Ürünler depolanırken kırılma, iz yapma, yapışma ve hasar görmelerini önleyecek şekilde paketleme işlemleri yapılmalıdır. Aralarına kağıt vb. koruyucu malzeme kullanılmalıdır. Birbirine baskı yapmaması için paketleri aşırı yüklemeyiniz. Bu durumlardan kaynaklı iz yapmış ürünlerin ütü ile düzeltilemeyeceğini bildiririz.
 • Paketlenmiş ürünleri uzun süre kapalı kutularda bekletilmemelidir. Sıcak, nemli ortamlarda muhafaza edilmemelidir.
 • Ürünün kullanımında oluşabilecek proses ve kişi kaynaklı hatalardan kullanıcı sorumludur.
 • Ürün için yıkama talimati belirlemek ve nihai tüketici ile paylaşmak için mutlaka tedarikçinizden ürün TDS’i talep edilmelidir. Yıkama talimatı her ürün için değişmektedir.

3) TEMİZLİK & BAKIM

 • Ürün yüzeyinde oluşabilecek leke, kalıntı veya ıslaklık ürün yüzeyine emdirmeden hemen bir vakum veya emici bir bez ile alınmalıdır. Daha sonra zaman kaybetmeden nemli bez veya , birisi kaynağına maruz suda çözünen kimyasallar (Ph-nötr, alkolsüz, yumuşak sabun) ile hafifçe silinmelidir. Silinen yüzeyler islak ve nemli bırakılmamalıdır.
 • Yıkama talimatı her ürün için ayrı olarak belirlemmektedir. Etiketlerde belirtilen yıkama talimatına göre işlemler gerçekleştirilmelidir. Etiketlerde belirtilmediği sürece yıkama ve kuru temizleme yapmamalıdır.
 • Islak ve nemli deriyi saç kurutma makinası, ütü, kalorifer gibi ısı kaynaklarını kullanmadan, asarak ve doğal yollarla kurutma yapılmalıdır.
 • Güçlü temizleyiciler, deterjanlar, ksilen bazlı çözücüler, alkol, kolonya, aseton gibi kimyasallar ürün yüzeyini bozmaktadır. Bu tip temizleyiciler kullanılması duru- munda oluşabilecek zararlardan kullanıcı sorumludur.
 • Ürünlerin kullanımında ve saklanmasında farklı türden kumaş, aksesuar veya materyal ile uzun süre temasından kaçınılmalıdır. Bu tür malzemeler üzerinde bulunan safsızlıklar migrasyona neden olabilir. Özellikle nem ve sıcaklık artışı ile geri dönülemez lekelere yol açma riski taşımaktadır.
 • Ürünlerimiz ile yapılan kıyafet, ayakkabı, çanta veya aksesuarlarınızı hava alan kılıflar içerisinde, sıcak ve nemli olmayan, iyi havalandırılan yerlerde ve katlan- madan, iz yapmayacak şekilde muhafaza edilmelidir.
 • Ürünlerinizi saç spreyi, parfüm, kolonya gibi kimyasallardan koruyarak kullanıl- malıdır /giyilmelidir.

DÜNYADA BİR İLK “BIOGEN”
Flokser olarak sürdürülebilirlik ilkesi ile gelişen dünyanın ihtiyaçlarına uyum sağlayarak  çevre dostu ve insan sağlığına zarar vermeyen kimyasalların kullanımıyla israfın önlenmesine katkı sunmaktayız. Kaynakların verimli kullanımı ile çevreye, insanlığa, gelecek kuşaklara ve kendimize duyduğumuz saygıyı, ürünlerimize yansıtmaktayız.
Dünyada bir ilki gerçekleştiren Flokser “BIOGEN” serisi ürün grubu ile Bio bazlı, çevre dostu ürün üretiminde ilk adımı attı. Atık bitki kökü ve yapraklarından elde edilen polimerler ile üretilen bio bazlı ürünlerimiz, akredite laboratuvarlarda bio içerik oranı tespit edilerek belgelenmiştir.
Yeni nesil teknik deri üretimiyle Flokser, değişen dünyanın ihtiyaçlarına uygun, yüksek kalite standartlarında, çevre dostu ve sürdürülebilir bir büyüme ile yaşama değer katmaya devam ediyor.

 • Markaların testlerini geçen kot etiketi üreten firmalar hangileridir?

Markaların talep ettiği şartname ve TDS’leri paylaşmanız durumunda uygun kot etiketi ürünlerimizi sizlerle paylaşabiliriz.

 • Merter’de kot etiketi satan firmalar hangileridir?

Merter’de birçok toptancıda Flokser Tekstil imalatı suni derilerimizi bulabilirsiniz. Aynı zamanda İstanbul saraçlarda bölge müdürlüğümüz mevcuttur. Her türlü ürün talebiniz için Flokser Marmara Bölge Müdürlüğümüze bekleriz.

 • Yüksek UV/ sararma dayanımı olan suni deri nereden bulabilirim?

Flokser Tekstil olarak kullanılacağı sektöre göre yüksek performans göstererek teknik suni deri üretimlerimiz mevcuttur.

 • 0,7 mm kalınlıkta suni deri üreten firmalar hangileridir?

Flokser Tekstil olarak istenen kalınlıkta suni deri üretimimiz mevcuttur.

 • Kot etiketi suni deri üretimi yapan firmalar hangileridir?

Flokser Tekstil olarak kot etiketinde kullanılan suni deri üretimimiz mevcuttur.

 • Aksesuarlık suni deri üretimi yapan firmalar hangileridir?

Flokser Tekstil olarak aksesuarlık suni deri üretimimiz mevcuttur.

 • Türkiyedeki kuyumcu örtüsü suni deri üretimi yapan firmalar hangileridir?

Flokser Tekstil olarak kuyumcu sektöründe kullanılan kuyumcu örtüsü suni derilerimiz mevcuttur.

 • Kutu kaplama için kullanılan suni deri üretimi yapan firmalar hangileridir?

Flokser Tekstil olarak kutu kaplama için kullanılan suni deri üretimimiz mevcuttur.

 • Gözlük kılıfı için kullanılan suni deri üretimi yapan firmalar hangileridir?

Flokser Tekstil olarak gözlük kılıflarında kullanılan suni deri üretimimiz mevcuttur.

İletişim Formu

Tüm soru istek görüş ve önerileriniz için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.